İslami Davet

İşgal mahkemesi esir ailelerine yardım eden Filistinli gence hapis cezası verdi

25 Eylül 2012 10:17

1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki Hayfa kentinde Siyonist işgal mahkemesi dün (24 Eylül Pazartesi) Filistin’in kuzeyindeki Masmas beldesinden 33 yaşındaki Filistinli bir genci üç yıl fiili ve bir yıl da tecilli hapis cezasıyla cezalandırdı. İşgal mahkemesi Filistinli gence ayrıca on sekiz bin dolar para cezası verdi.

Siyonist işgal mahkemesi ismini zikretmediği, sadece evli ve üç çocuk babası olduğunu belirttiği Filistinli genci geçen yıl Kasım ayından bu yılın Şubat ayına kadar İslami Direniş Hareketi (Hamas)’tan Filistinli eski esirlere ve esir ailelerine en az 150 bin dolar aktarmakla suçladı.

İşgal mahkemesi ayrıca Filistinli gence yönelttiği suçlamada, mahkum edilen gencin Cenin kenti yakınlarındaki Doğu Bartaa köyünde bir kişiye eski esirler ve esir aileleri için Çin’deki bir bankaya yatırılmak üzere yüklü miktarda para aktardığını iddia etti.

Siyonist işgal mahkemesinde davaya bakan yargıcın eski esirlere ve esir ailelerine bu tür büyük miktarlarda para aktarımının terörü teşvik edeceğini ve işgal rejiminin güvenliğine zarar vereceğini iddia ettiği belirtildi.

İşgal mahkemesi esir ailelerine yardım eden Filistinli gence hapis cezası verdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık