İslami Davet

Salah El-Berdevil, siyonist sitenin Ez-Zehhar hakkındaki iddialarını yalanladı

25 Eylül 2012 22:17

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist Debka sitesinin Hamas lideri Mahmud Ez-Zehhar’ın İran’a açılacak olası bir savaşa karşı ortak tavır belirlemek üzere Tahran’ı ziyaret ettiği yönündeki haberinin tamamen uydurma olduğunu söyledi.

Söz konusu iddiaların siyonist askeri istihbaratı tarafından kasıtlı olarak ortaya atıldığını ifade eden El-Berdevil, Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne yönelik daha çok saldırı düzenlemek ve direniş liderlerini hedef almak için kamuoyu oluşturmak istediğini belirtti.

Dr. Salah El-Berdevil bugün (25 Eylül Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Siyonist düşmanın saldırı için herhangi bir gerekçeye ihtiyacı yok fakat bu tür yalanlar yine de bölgede kartların karıştırılması işini kolaylaştırıyor” ifadesine yer verildi.

Hamas Hareketi sözcüsü El-Berdevil, Siyonist düşmanın bölgeyi ve dünyayı sonucu belli olmayan bir savaşa sürüklemesinden sakındırarak, Siyonist işgal rejiminin siyasi ve askeri liderlerinin saldırgan tavırlarına son vermek üzere herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Salah El-Berdevil, siyonist sitenin Ez-Zehhar hakkındaki iddialarını yalanladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık