İslami Davet

Suriye düşmanlarının kendi amaçlarını tahakkuk ettirmede artık başarısız kaldı

25 Eylül 2012 16:35

İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Arap ve Afrika ülkeleri yardımcısı, Suriye düşmanlarının kendi amaçlarını tahakkuk ettirmede artık başarısız kaldıklarını ve var olan bir takım sorunlara rağmen Suriye’nin güvenlik sorunu aşamasını geride bıraktığını söyledi.

İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Arap ve Afrika ülkeleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan Tahran’da Suriye halk meclisi milletvekillerinden bazıları ile yaptığı görüşmede, İran İslam Cumhuriyetinin Suriye devleti ve halkını destekleyici siyasetlerini açıklayarak, İran’ın Suriye’deki şiddetin son bulması doğrultusundaki çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Suriye ile ilgili sürdürülen uluslar arası çalışma ve görüşmelere de değinen Abdullahiyan, “Suriye’nin geleceği bizi ve başkalarını ilgilendirmez ancak Suriye konusunda Suriye halkı ve liderleri karar vermeliler. Bölge ülkeleri eğer Suriye’ye yardım etmek niyetindeyseler ilk önce kendi sınırlarını kontrol etmeliler” ifadesini kullandı.

Suriye parlamento heyeti başkanı Muhammed Sobhi Ebuş Şamat ise bu görüşmede İran İslam Cumhuriyetinin, Suriye krizinin yatışması ve direniş hattına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Suriye düşmanlarının kendi amaçlarını tahakkuk ettirmede artık başarısız kaldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık