İslami Davet

Suriye Ordusu Hums’ta Onlarca Teröristi Etkisiz Hale Getirdi.

26 Eylül 2012 20:16

Suriye ordusu Homs iline bağlı Telbise kırsalına düşen el-Kem Köyü yakınlarında vatandaşlara saldıran silahlı bir terör grubuna karşı koyarak elemanlarını etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak; çatışmada onlarca teröristin ölü ve yaralı düştüklerini söyledi.

Suriye ordusundan bir birlik erken saatlerde Homs Kentinin Suk el-Haşiş Bölgesindeki el-Zaviye Camii yakınlarında teröristlerin kullandıkları 3 aracı etkisiz hale getirdi.

Bölgeden SANA’ya konuşan bir kaynak; Suriye ordusundan başka bir birliğin Homs Kentinin Babhud Semtindeki el-Velidiye Okulu yakınlarında sivil vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldıran teröristlere karşı koyarak onları ölü ve yaralı düşürdüğünü söyledi.

Suriye ordusundan bir birliğin Babhud Semtindeki Hendek Caddesinden sızmaya çalışan bir terör grubuyla çatışmaya girdiğini ifade eden kaynak; çatışmada 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve 4 teröristin de direk isabetler aldıklarını açıkladı.

Rakka’da Türkiye ile Sınır Kapısından Gelen Silah Yüklü Araç İmha Edildi Öte yandan silahlı kuvvetlerimiz Rakka’da teröristlerin duşka tipi ağır makineli silahlar monte ettikleri 3 aracı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Suriye ordusu Türkiye ile sınır kapısı olan Tel Abyad’tan gelen silah yüklü bir kamyonu içinde bulunan teröristlerle birlikte imha etti.

Yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerimizin Tel Abyad Kenti, Ayn el-Arus ve Türkman bölgelerinin yanı sıra Türkiye ile sınır kapısı yakınlarında saldırgan teröristlerle çatışmalara girdiklerini açıkladı. Kaynak, çatışmalarda teröristlerin saflarında direk isabetlerin meydana geldiğini belirtti.

Suriye Ordusu Hums’ta Onlarca Teröristi Etkisiz Hale Getirdi. Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık