İslami Davet

Velayeti’den Myanmar’daki Siyonist komplolarına karşı uyarı

10 Eylül 2017 11:37

Uluslararası İslami Uyanış Kongresi Genel Sekreteri Ali Ekber Velayeti, bir bildiri yayınlayarak Myanmar’da Müslümanlara karşı yapılan cinayetleri kınadı.

Bu bildirinin satırbaşları şöyle:

Son günlerde Asya’nın güneydoğusunda yaşayan mazlum insanlar, tüm dünyanın gözleri önünde sırf Müslüman oldukları için en acımasız davranışlara hedef oluyorlar. Bu insanlık dışı davranışlara ve özellikle de çocuklar, kadınlar ve savunmasız yaşlı insanlara karşı kötü muamelelerin yapıldığına tanık olmak özgürlükçe her insanın vicdanını sızlatıyor.

Siyonist Rejim’in çocuk katili olduğunu gizlemek ve masum insanlara kötü davranma kültürünü Myanmar rejimi vasıtasıyla yaymaya çalışması, Rohingya Müslümanlarına karşı işlenen organize edilmiş cinayetleri ortaya koyuyor. Küresel Siyonizm’in bu komplosu, Müslümanların soykırımı, bastırılması, mecburi göç yapması, etnik tasfiyesinin gerçekleşmesiyle birlikte bölgsel istikrarsızlığa yol açmaktadır. Önceden planlanmış bu komplonun farkına varmak, BM, İnsan Hakları Gözetim Örgütü, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası kuruluşların üzerindeki sorumluluğun daha da büyük olduğunu gösteriyor. Böylece bu tür faciaların önlenmesi için faillerinin cezalandırılması gerekli hale gelmiştir.

Ben Myanmar’daki korkunç cinayetleri kınayarak, tüm İslam dünyasıyla uluslararası toplumdan sahip oldukları olanakları kullanarak, Myanmar rejimine diplomatik yollarla baskı yapıp olayın daha da vahim bir duruma ulaştığını engellemesini istiyorum.

Velayeti’den Myanmar’daki Siyonist komplolarına karşı uyarı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık