İslami Davet

Hukuka aykırı keyfi uygulamalarını sürdüren ​Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da 10 Kişiyi Gözaltına Aldı

11 Eylül 2017 16:41

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da ihlallerini ve baskılarını sürdürüyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri aralarında eski esirlerin ve öğrencilerin de olduğu 10 kişiyi gözaltına aldı ve bir kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Batı Yaka’da onlarca kişinin siyasi nedenlerle hukuka aykırı bir şekilde gözaltında tutulduğu ve siyasi tutuklulardan birinin altı gündür açlık grevinde olduğu kaydedildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat birimi iki gün önce El-Halil’de üniversite öğrencisi Muhammed İbrahim El-Amur ve eski esir Musab Ebu Şuheydım ile Abdurrahman El-Hatib, Saffan Amr ve Kusayy El-Fahuri’yi gözaltına aldı. El-Fahuri’nin sorgusu sırasında işkenceye maruz kaldığı ifade edildi.

Genel İstihbarat biriminin ayrıca Dura beldesi sakinlerinden Ahmed Ebu Sündüs’ü dün ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı belirtildi.

Koruyucu Güvenlik birimi de El-Halil’de Seyf Cemal Ebu Ziyne’yi dün işyerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Aynı birimin Beytlahim’de üniversite öğrencisi Muhammed Suman’ı ve Kalkiliya’da da iki gün önce üniversite öğrencisi Hamza Ebu Şamiyye’yi gözaltına aldığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Ramallah’ta Halid Et-Tayih’i bu sabah ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Yukarı Çık