İslami Davet

İşgal Rejimi Geçen Hafta 24 Filistinliyi El-Kerame Sınır Kapısından Çevirdi

24 Eylül 2017 1:09

Filistin halkının seyahat özgürlüğünü kısıtlamaya devam eden Siyonist işgal rejiminin geçen hafta Filistin dışına çıkmak isteyen
Filistinlilerden 24’ünü El-Kerame sınır kapısından geri çevirdiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan işgal polisi, güvenlik nedeniyle Filistinlilerden 24 kişinin El-Kerame sınır kapısından geri çevrildiğini duyurdu.

İşgal polisi yaptığı açıklamanın devamında, geçen hafta 36 bin kişinin giriş-çıkış yaptığını belirterek, bu süre içindeki hareketliliğin normal olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal rejimi Batı Yaka’yı işgal ettikten sonra buradaki insanların dışarı çıkmaları için Ürdün sınırında Amman’a 55 kilometre uzaklıkta Araplar arasında El-Kerame veya Kral Hüseyin köprüsü adıyla bilinen kapıyı açtı. Daha sonra turistlerle, Yahudi ve İsrail kimliği taşıyan Filistinlilerin geçişi için de başka bir kapı inşa etti.

El-Kerame kapısı, Batı Yaka’da yaşayan Filistinlilerin dışarı çıkmak için kullanabildikleri tek sınır kapısı. Burada keyfi uygulamalarda bulunan işgal güçleri, istihbarat ve emniyetten gelen bilgilerden hareketle Filistinlileri durdurup sorgulamakta ve dışarı çıkmalarını engellemektedir.

İşgal Rejimi Geçen Hafta 24 Filistinliyi El-Kerame Sınır Kapısından Çevirdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık