İslami Davet

Irak’ın Tahran Büyükelçisi: Irak Toprak Bütünlüğünü Koruyacaktır

25 Eylül 2017 12:49

Irak’ın Tahran Büyükelçisi, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Referandumu hakkında şu açıklamalarda bulundu; Irak bir bütün olarak kalacaktır ve bu konuda hiç kimse muhalefet edemez. Uluslararası toplumlar da Irak’ın bir bütün olarak kalması gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Tesnim Haber Ajansı – Rajeh Sabir Ebud El Musevi, Yüksek Öğrenim Bilimleri ve Eğitimi Enstitüsü’nün 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı başlangıcı merasiminde gazetecilere verdiği demeçte, Erbain’in yaklaştığına işaret etti ve Irak’a gidecek ziyaretçilere yönelik şöyle konuştu; Erbain merasimleri ile ilgili İran’dan 12 temsilci seçilmiştir.

15 gün öncesinden önümüzdeki merasim ile ilgili plan ve program yapıldığını açıklayan Musevi şöyle ekledi; Tüm bürolar Erbain merasimi faaliyetleri için ülke çapında dağılacaklar ve ziyaretçiler bir ay boyunca Irak’ta kalabilecekler.

Irak’ın Tahran Büyükelçisi İranlı ziyaretçilerin sadece “vize” ile Irak’a gireceklerini söyledi ve “İranlı ziyaretçilerden bu konu ile ilgili konsolosluğa başvurmalarını ve işlerini son güne bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

Irak’ın Tahran Büyükelçisi: Irak Toprak Bütünlüğünü Koruyacaktır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık