İslami Davet

Nakavi Hüseyni: Irak Kürt Bölgesi’nde referandum ABD ve siyonist İsrail projesidir

25 Eylül 2017 14:02

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu sözcüsü Nakavi Hüseyni, İran’ın Irak’ın Erbil ve Süleymaniye’ye giden uçuşlara hava sahasını kapattığını belirterek, Irak Kürdistan bölgesinin Irak’tan ayrılmasının etnik çatışmalara neden olacağını söyledi.

İran Milli Güvenlik Yüksek Şurası dün Irak Merkezi Hükümeti’nin isteği üzerine Süleymaniye ve Erbil’e yönelik bütün uçuşları iptal ederek bu iki kente uçacak uçaklara ve aynı şekilde Irak Kürd bölgesinden İran’a gelecek uçaklara İran hava sahasını kapattı.

Hüseyin Nakavi Hüseyni, Kürt bölgesindeki referandumun Amerika ve siyonist İsrail ortaklı bir proje olduğunu belirterek, ”Amerika ve siyonist İsrail, bölgeyi parçalamaya çalışıyor’ dedi.

Nakavi Hüseyni, İran’ın Ortadoğu ülkelerinin toprak bütünlüklerinin korunmasından yana olduğunu belirterek, Kürt bölgesinin Irak’tan ayrılmasının Yeni Ortadoğu oluşturma projesi olduğunu belirterek bu kararın gerçekte bütün Ortadoğu ülkelerinin parçalanmasını kapsadığını söyledi.

Nakavi Hüseyni, Irak Kürt bölgesinin ayrılığının başta Kürt milleti olmak üzere ne Irak’a ne de bölgeye bir hayrının olmayacağını belirterek, ”Çünkü, bir ülkenin parçalanması diğer etniklerin de parçalanmasına neden olur ve ”bu yolun hedefi sonuç olarak bizzat kürtlerin yokedilmesidir” dedi.

Nakavi Hüseyni: Irak Kürt Bölgesi’nde referandum ABD ve siyonist İsrail projesidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık