İslami Davet

İran’dan Pakistan’daki terör saldırısına kınama

2 Aralık 2017 18:50

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, dün Cuma günü Pakistan’ın Hayber Pahtunhva eyaletinin başkenti Peşaver’deki Tarım Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınayarak, terörizmin hiçbir ahlaki ilkesine bağlı olmadığını ifade etti.

Kasımi ilaveten, bu saldırılarda hayatını kaybedenlerin yakınları, Pakistan devleti ve halkına başsağlığı diledi.

Kasımi, “Teröristler kötü ve çirkin amaçlarına ulaşabilmek için kadınlar ve çocukların da bulunduğu masum insanları kamuya açık yerler, kutsal mekanlar, üniversiteler ve öğrenci yurtlarında öldürmekten kaçınmıyorlar. Bu koşullar altında, halkların başarı şifresi, terör örgütleri ve destekçilerinin girişimlerine karşı duyarlılık ve birlikle hareket etmektir” açıklamalarında bulundu.

Bir gün önce Pakistan’ın Peşaver şehrinde bulunan Tarım Enstitüsü kampüsünde gerçekleştirilen saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiği, 35 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Pakistan Ordudan yapılan açılamada, ordu ve polis kuvvetlerinin saldırıya karşılık verdiklerini ve açtıkları ateşle saldırıyı yapan militanları vurarak öldürdüğü belirtilmişti.

İran’dan Pakistan’daki terör saldırısına kınama Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık