İslami Davet

Dr. Raşid Raşid: ABD’nin Yeni Tekniği, Fars Körfezi Ülkelerini Sağmaktır

3 Aralık 2017 14:10

Bahreynli siyasi aktivistlerden Dr. Raşid Raşid, Tesnim’e yaptığı değerlendirmede; Al-i Halife rejiminin Şeyh İsa Kasım’a tıbbi hizmetlerin ulaşmasını engelleme çabalarını siyasi olarak niteledi, Al-i Halife rejiminin Bahreyn halkının en büyük şahsiyetlerinden sayılan ve 80 yaşı olan Şeyh İsa Kasım’a hasta olmasına rağmen onu sağlık hizmetlerinden yoksun bırakmak suretiyle siyasi hareket ettiğini kaydetti.

Al-i Halife rejimin Şeyh İsa Kasım’ın sağlık durumu ile ilgili halka şantaj yaptığını ve Bahreyn halkına bunu bir baskı aracı olarak kullandığını ifade eden İslami Amel Hareketi üyesi, Şeyh İsa Kasım’ın sağlık durumunun çok kötü olduğu ve hayatının tehlikede olduğun öğrendiklerini ifade etti.

Bahreyn Veliaht Prensi’nin ABD’ye yaptığı ziyaret ve bu ülke ile 9 milyar dolarlık silah anlaşmasını imzalamasına da temas eden Bahreynli aktivist; Bahreyn’in bütçe açığının 10 milyar doları geçerken, böyle bir anlaşmanın ABD ile imzalanmasının şaşırtıcı olduğunu, ülkenin eğer bunca parası varsa niçin halktan ağır vergi alındığını ifade etti.

Raşid ayrıca; Bahreyn gibi küçük bir ülkenin F-16 savaş uçaklarına ne ihtiyacı olduğu sorusunu gündeme getirerek, Al-i Halife rejimin ABD ve İngiltere’nin yardımı olmadan bu savaş uçakları kullanmayı bile bilmediğini belirtti, ABD ile imzalanan savaş uçağı anlaşmasının esasında ABD’nin Fars Körfezi ülkelerini sağmak için yeni gelir kaynağı ve tekniği olduğunu vurguladı.

Bahreynli aktivist; Bahreyn’e gönderilen savaş uçaklarının bu ülkede Amerikan üslerine konuşlanacağını, bu uçakların operasyonu için siyasi olarak ABD’nin kararlarına ve teknik olarak da Amerikan uzmanlarına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

Dr. Raşid Raşid: ABD’nin Yeni Tekniği, Fars Körfezi Ülkelerini Sağmaktır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık