İslami Davet

Düşmanların tüm komplolarını boşa çıkartacağız

3 Aralık 2017 13:15

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, düşmanların kurduğu komplolarını duyarlılık, askeri güç ve bilgilenme tekniğiyle boşa çıkartacaklarını belirtti.

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran Silahlı Kuvvetleri’nin üst düzey komutanlarını takdir etmek amacıyla düzenlenen ‘Malik Eşter’ festivalinde bir konuşma gerçekleştirdi.

Tümgeneral Muhammed Bakıri, bölgedeki gelişmelere işaret ederek, küresel istikbarın bölgede oluşturduğu DEAŞ terör örgütünün yenilgiye uğratılmasını tebrik etti.

Tümgeneral Bakıri, “İnkılap Rehberi’nin buyruklarıyla birlikte deneyimlerimiz şunu gösteriyor ki, İslami direniş güçleri için büyük bir zafer gerçekleştiği zaman İslam İnkılabı’nın düşmanları, yeni bir komploya başvurarak ilerleyişimizi durdurmak amacıyla elinden geleni yapıyor” ifadelerinde bulundu.

İslam İnkılabı’nın ilerleyiş yolunu azimle sürdürebilmek için Silahlı Kuvvetler’in duyarlı ve bilinçli olması gerektiğinin altınız çizen Tümgeneral Bakıri, şunları kaydetti: Doğal olarak, bu yolla Silahlı Kuvvetler’in güvenlik ve savunma yeteneklerinin geliştirilmesinin yanı sıra istihbarat ve bilgi konusuda büyük yere sahip olmasını sağlayabiliriz. Bunlara ek olarak Silahlı Kuvvetleri’mizin savunma ve askeri hazırlığı, başlıca sorunların çözümünde komutanlar için yardımcı olabilir.

Tümgeneral Muhammed Bakıri, sözlerinin bir bölümünde de, “Düşmanların kurduğu planlar ve komplolarını duyarlılık, askeri güç ve bilgilenme tekniğiyle boşa çıkartabiliriz” açıklamasını yaptı.

İnkılap Rehberi’nin İran Silahlı Kuvvetleri’nin askeri ilerleme açıdan büyük bir kapasiteye sahip olduğuna inandıklarını açıklayan İran Genelkurmay Başkanı, silahlı kuvvetler komutanlarının birliklerin askeri hazırlığı ve gücünü arttırma konusuna özen göstermesi gerektiğini ifade etti.

Düşmanların tüm komplolarını boşa çıkartacağız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık