İslami Davet

İran Sınır Güvenlik Güçleri Komutanı: İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti sınırlarında bir sorun yok

3 Aralık 2017 19:22

İran İslam Cumhuriyeti Sınır Güvenlik Güçleri Komutanı General Kasım Rızai, İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti sınırları üzerinden kaçak mal ticaretinin yapılmadığını, bunun da iki ülke sınır muhafızları arasındaki işbirliği ve koordineli çalışmaları sayesinde olduğunu belirtti.

İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti 10. Ortak Sınır Güvenliği Toplantısı bugün Tahran’da iki ülke sınır güvenlik güçleri komutanlarının katılımıyla düzenlendi.

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan İran Sınır Güvenlik Güçleri Komutanı, İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ortak sınırlarındaki hiçbir sorunun olmadığını, İran ve Azerbaycan’ın tarihi ve kültürel ilişkiler ve ortak çıkarlara sahip olduğunu kaydetti.

Azerbaycan Cumhuriyeti Sınır Güvenlik Güçleri Komutanı Elçin Guliyev de gazetecilere yaptığı açıklamada, iki ülke sınırlarındaki güvenliği ve ilişkilerin düzeyini mükemmel ve ortak sınırlarını dostluk ve kardeşlik sınırı olarak niteleyip, iki ülkeden gelen yolcu ve seyahatçilerin sayısında artış olduğuna dikkat çekti.

İran Sınır Güvenlik Güçleri Komutanı: İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti sınırlarında bir sorun yok Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık