İslami Davet

Lübnanlı Ehli Sünnet Alimlerinden Şeyh Adil Türki: İran, Tekfirci Düşünceleri İle Mücadele İçin Büyük Gayret Gösterdi

3 Aralık 2017 14:13

Lübnan Müslüman Alimler Cemiyeti üyelerinden Şeyh Adil Türki, İrna’ya yaptığı değerlendirmede; ABD’nin IŞİD’i kurup, “kimse bu örgütü yok etmez” sloganını yaymaya çalıştığını ifade ederek, ancak direniş cephesinin ABD’ye rağmen İslam kisvesi giyen tekfirci IŞİD’i kısa sürede yok etmeyi başardığını kaydetti.

Amerikalıların bölgede teröristler ve tekfircilere gizli ve açık yardımlarına dikkat çeken Türki, direniş cephesinin IŞİD’e karşı nihai zaferinin bölgede terörist örgütlerinin hamilerinin yüzüne ağır bir tokat indirdiğini belirtti.

Ehl-i Sünnet alimi ayrıca; etnik ve mezhep temeli taassubun bölgede terörizm ideolojisini kışkırtan esas faktör olduğunu hatırlatarak, İran’dan Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’e kadar yayılan direniş cephesinin bölgede tekfirci ve terörizm akımını alt ettiğini vurguladı.

Türki; İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgede tekfirci düşünceleriyle mücadele için büyük çaba sarf edip, bu ideoloji ile mücadele için çok sayıda konferans düzenlediğini ve tekfircilerle mücadele için çok sayıda şehit verdiğini ifade etti.

Lübnan Müslüman Alimler Birliği üyesi sözlerinin devamında; ABD ve müttefiklerinin bölge milletlerine darbe vurmak için ilerideki planları hakkında uyarıda bulundu, tekfirci düşüncelerinin yenilmesinin ardından bazılarının Siyonist rejim ile mücadele eksenini İran’a evirmeye ve İsrail yerine İran’ı düşman olarak göstermeye çalıştığını vurguladı.

Şeyh Adil Türki; Filistin meselesinin İslam dünyasının birinci ve esas meselesi olarak kalması gerektiğini altını çizerek, Siyonist rejimin İslam dünyasının bir numaralı düşmanı olduğunu belirtti, “Rahmetli İmam Humeyni döneminden şimdiye kadar Filistin davasının esas hamisi olan İran İslam Cumhuriyeti’ne çok teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Lübnanlı Ehli Sünnet Alimlerinden Şeyh Adil Türki: İran, Tekfirci Düşünceleri İle Mücadele İçin Büyük Gayret Gösterdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık