İslami Davet

​El-Karyuti: Nablus’un Güneyindeki Köyler Yerleşimci Tehdidiyle Karşı Karşıya

5 Aralık 2017 18:06

Yahudi yerleşimine karşı mücadele eden Filistinli aktivist Beşşar El-Karyuti, Yahudi yerleşimcilerin Kasra beldesinde olduğu gibi Filistin köylerinde ve özellikle de Nablus’un güneyinde daha başka cinayetler işleyebilecekleri uyarısında bulundu.

El-Karyuti, Nablus’un güneyindeki köylerde durumun çok tehlikeli olduğunu belirterek, Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını artırdığına dikkat çekti.

Yahudi yerleşimcilerin cinayetlerini işgal ordusunun ve hükümetinin desteğiyle işlediklerini belirten El-Karyuti, yaşananların yeni bir savaş olduğunu ve çok büyük sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Filistinli aktivist, fanatik Yahudi hahamların Yahudi yerleşimcileri kışkırttıklarını ve Filistinlilerin hedef alınması talimatı verdiklerini söyledi.

Hahamlar tarafından sürekli kışkırtılan Yahudi yerleşimcilerin yeni cinayetler işleyebilecekleri uyarısında bulunan El-Karyuti, Mahmud Avde’nin öldürülmesinin iki yıl önce Duma beldesinde Devabişe ailesinin yakılarak öldürülmesinden farklı olmadığını ifade etti.

Katilin aynı katil olduğunu kaydeden El-Karyuti, Yahudi yerleşimcilerin kin ve nefret dolu olduklarına ve her an vahşice cinayetler işleyebileceklerine işaret etti.

Filistinli Mahmud Avde, Perşembe günü Kasra köyünün doğusundaki arazisinde çalışırken Yahudi yerleşimcilerce şehit edildi.

​El-Karyuti: Nablus’un Güneyindeki Köyler Yerleşimci Tehdidiyle Karşı Karşıya Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık