İslami Davet

​İşgal Güçleri Kudüs’ün Kuzeyinde Filistinlilere Ait Tesisleri Yıktı

5 Aralık 2017 18:13

İşgal yönetimine bağlı yıkım ekipleri bugün (5 Aralık Salı) sabah saatlerinde Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Şufat Mülteci Kampı’nda Filistinlilere ait inşaat halindeki tesisleri kanunlara aykırı olduğu iddiasıyla yıktı.

Şufat Kampı’ndaki Fetih sözcüsü Sair Fesfus, onlarca işgal askerinin sabah erken saatlerde kampa baskın düzenlediğini ve dört buldozerin askerlere eşlik ettiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Fesfus, işgal güçlerinin ırkçı ayrım duvarı yakınlarında bulunan inşaat halindeki bir binayı kuşatarak yıkmaya başladığını ifade etti.

Fesfus, işgal güçlerinin yıkımına başlanan binaya hiç kimseyi yaklaştırmadığını ve daha başka binaların da yıkılmasının beklendiğini bildirdi.

İşgal güçlerinin baskın ve yıkım sırasında kamp üzerinde gözetleme amaçlı balon uçurduğunu kaydeden Fesfus, kamp sakinlerinin sessiz bir şekilde gelişmeleri takip ettiklerini açıkladı.

Şufat Kampı’ndaki kaynaklar, işgal güçlerince yıkılan ilk binanın mühendis Isam Muhammed Ali’ye ait olduğunu ifade etti.

​İşgal Güçleri Kudüs’ün Kuzeyinde Filistinlilere Ait Tesisleri Yıktı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık