İslami Davet

Filistinliler Amerika’nın Kudüs kararını BMGK’ye taşıdı

8 Aralık 2017 11:27

Filistin Özerk Teşkilatı Amerika’nın Kudüs kentini siyonist rejim başkenti ilan etmesi ardından BMGK’ye şikayette bulundu.

SKY News’un bildirdiğine göre Filistin’İn BM gözlemci temsilcisi Riiyad Mansur bu bağlamda yaptığı açıklamada, Filistin Özerk Teşkilatın Amerika’nın son kararına tepki olarak, BMGK dönem başkanı, BM genel sekreteri ve BM genel kurul başkanına mektuplar gönderdiğini söyledi.

Söz konusu mektuplarda Amerika başkanı Trump’ın kararının BMGK bildirileri ve uluslararası kararların ihlali olduğuna işretle, BMGK’inden bu bağlamda bir an önce görevini yerine getirme çağrısı yapıldı.

Mansur söz konusu mektuplarda uluslararası toplumdan Kudüs ile ilgili görüşünün açıkça ve yasal olarak belirtilmesi ve Amerika kararının efshedilmesi için girişimde bulunmaları vurgulandığını söyledi.

Amerika’nın Kudüs ile ilgili Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasındaki hassasiyetlere rağmen son girişiminin sonuçları hakkında uyarıda bulunan Mansur Trump’ın Kudüs kentini siyonist rejimin başkenti olarak ilan edilmesinin, uluslararası bildirilerin ihlali olduğunu belirtti.

Filistinliler Amerika’nın Kudüs kararını BMGK’ye taşıdı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık