İslami Davet

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı, Ayetullah Şahrudi İle Görüştü

8 Aralık 2017 11:21

İran nizam maslahatını teşhis konsyei başkanı, Lübnan Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım ile görüşmede, Amerika başkanının Kudüs şerif ile ilgili son tutumunun, İslami kutsallıklara hakaret olarak değerlendirdi.

Ayetullah Mahmud Haşimi Şahrudi dün yapılan görüşmede, işgal altındaki Kudüs kentinin çakma rejim İsrail’in başkenti olarak kabul edilmesinin, Filistin halkı haklarının çiğnenmesi için yeni bir komplo olduğuna işaretle, mülsüman halklar ve hükümetlerin bu tehlikeli harekete karşı direnmelerini istedi.

Ayetullah Şahrudi ayrıca Irak ve Suriye’de direniş cephesinin IŞİD’e karşı son zaferlerinin, Allah’a iman ve bölge ülkeleri ve halkları arasındaki işbirliğin sonucu olduğuna değinerek, İran İslam cumhuriyetinin bölgedeki mazlum halkları, islami kutsallıklar ve ülküleri savunmaya her zaman hazır olduğunu vurguladı.

Lübnan Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım da bölge ülkelerinin Lübnan huzuru ve istikrarını bozmaya yönelik müdahalelerinin, Suriye ve Irak’ta direniş düşmanlarının planlarının başarısızlığından kaynaklandığını belirtti.

Amerika başkanı Donald Trump’ın Kudüs kentini çakma rejim siyonist israil’in başkenti olmaya dayalı başı boş kararına tüm dünya, İslam ve Arap ülkeleri ve Avrupa’dan geniş çaplı tepkiler gelmeye devam ediyor

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı, Ayetullah Şahrudi İle Görüştü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık