İslami Davet

Johnson, Zarif’in resmi daveti üzere İran’ı ziyaret etti

11 Aralık 2017 11:59

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, yaptığı bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un Tahran’a yaptığı ziyaretini değrelendirdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi bugün yaptığı bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un Tahran’a yaptığı ziyaretini değrelendirip şu ifadelerde bulundu: Önceden belirlenmiş olan bu ziyaret, Dışişleri Bakanımız sayın Zarif’in resmi daveti üzere gerçekleşti ve bu görüşlerde bir sürü konu da ele alındı.

Kasımi sözlerine şunları da ekledi: Johnson’un üzerinde durduğu konulardan birisi ise Nazenin Zageri meselesiydi. Tutuklu konumunda olan Zageri’nin İran’ın yargı sistemi dahilinde hakkında verilen hapis cezasını sürdürdüğünü göz önünde bulundurarak İran Dışişleri Bakanlığı hayırseverlik anlayışı kapsamında bu konuyu takip altına alacak, ancak ülkemizdeki kuvvetler ayrımına göre, sözü geçen konu, Yargı Erki’nde konuşulmalıdır.

Johnson, Zarif’in resmi daveti üzere İran’ı ziyaret etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık