İslami Davet

Abbas güçleri bize karşı silahlandırılıyor

29 Mayıs 2008 19:42

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Batılı ülkelerin Filistin’deki anlaşmazlığı körükleyerek, bir tarafı diğer tarafa karşı kışkırtma ve tarafları çarpıştırma yönündeki politikalarını şiddetle eleştirdi.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, yaptığı basın toplantısında AB heyetinin Ramallah’ta Filistin polisinin modernize edilmesi münasebetiyle düzenlediği tören, Batılıların Filistin’deki anlaşmazlığı daha da derinleştirmek için yaptıkları müdahalenin açık bir kanıtı olduğunu bildirdi.

Ebu Zuhri basın toplantısında şöyle konuştu: “AB delegasyonunun, Filistin polisinin modernizasyonuyla ilgili düzenlediği tören, uluslararası toplumun Filistin’i daha da kalkındırmak için harcama yapmak yerine Filistin’in siyaset sahnesinde yer alan taraflardan birini diğerine karşı silahlandırmayı tercih etmektedir.Amaç direnişi ve Hamas’ı zayıflatmaktır. ”

Hamas sözcüsü, Arap dünyasının bu tür anlaşmazlıkları körükleme siyasetine karşı sessiz kaldığını ifade ederek, “Batılı ülkelerin Filistin’e müdahalesi sürerken, Araplar ABD ve Batı vetosu karşısında acziyet içerisinde kıvranmaktadır.” şeklinde konuştu.

Yukarı Çık