FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD, İsrail’in Savaş Eski Bakanı Moşe Ya’alon’u Washington’a Davet Etti‏

Amerikalı sağcıların Batı Asya siyaseti adıyla tavsiye ve öneri verdikleri Washington derneğine 37 yıl İsrail savaş bakanlığı yapmış Moşe Ya’alon’un davet edildiği belirtilirken bölge hakkında İsrail Savaş eski Bakanından yararlanmak istenildiği kaydedildi.

Ağustos ayında Washington’a gideceği belirtilen Moşe Ya’alon’un, bölge ülkeleri ile birlikte Amerika İsrail ilişkileri hakkında da açıklamalar yapacağı belirtildi.

Derneğin Başkanı Robert Santaluf, Moşe Ya’alon’un ziyaretinin kendileri için önemli olduğunu belirterek; “Amerika Batı Asya ile alakalı her siyasi adımında Moşe Ya’alon’un tecrübelerinden faydalanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Moşe Ya’alon, geçtiğimiz ay düzenlenen bir konferansta İran’ın nükleer çalışmalarının dünya için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtmiş ve “Tahran’ın nükleer çalışmaları biran önce durdurulmalıdır” açıklamasını yapmıştı.

Washington Derneği ise İran karşıtlığı ile tanımış ve nükleer antlaşmaya karşı çıkarak yayımladığı “Nükleer antlaşma sonrası Batı Asya” adlı makalede İran ile varılan nükleer antlaşmanın büyük bir yanlış olduğunu belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.