İslami Davet

Aksa Hatibi: Siyonist Müfredatın Kudüs Okullarında Okutulması Caiz Değildir

16 Eylül 2017 13:07

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist işgal rejiminin eğitim müfredatının Kudüs’teki Filistin okullarında okutulmasının caiz olmadığını söyledi.

Bugünkü Cuma hutbesinde eğitim ve öğretime değinen Şeyh Sabri “Siyonist işgal rejiminin müfredatını okutan, bunu destekleyen, onaylayan, çocuğunu bu müfredatın okutulduğu okullara gönderen kişiler günah işlemiş olurlar. Siyonist işgal rejimi dinimize, değer ve tarihimize aykırı olan müfredatını uygulamak için çaba harcıyor. Bunun için imtiyazlar veriyor, teşviklerde bulunuyor” dedi.

Siyonist rejimin Mescidi Aksa’ya doğu tarafından bitişik olan mezarlığı yıkmasını sert bir dille kınayan Şeyh Sabri, mezarlıkların bütün dinlerde saygın bir yere sahip olduğunu ve Müslümanlarca hürmet edilen bu yerlere saldırmanın yanlış olduğunu hatırlattı.

Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarının durmadığına dikkat çeken Şeyh Sabri, işgalcinin Evkaf Dairesi aleyhinde dava açmasını da kınadıklarını, Aksa’nın hiçbir mahkeme kararına uymayacak kadar yüce olduğunu, Aksa üzerinde asla pazarlık olamayacağını ve bir karış toprağından bile taviz verilemeyeceğini ifade etti.

Aksa Hatibi: Siyonist Müfredatın Kudüs Okullarında Okutulması Caiz Değildir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık