FilistinOrtadoğu

Aşkenazi, Gazze’deki sivil hedeflerin vurulmasını istedi

Siyonist işgal ordusu eski Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, işgal ordusundan Filistin direnişinin askeri ve siyasi liderlerini vurmasını isteyerek, bunların öldürülmesi için gerekirse sivillerin kaldıkları yerlerin bile bombalanması gerektiğini söyledi.

İşgal radyosu verdiği haberde eski Genelkurmay Başkanı Aşkenazi’nin şu ifadelerine yer verdi: “İsrail ordusunun Gazze’deki güçlerin sivil ve askeri liderlerini takip edip tasfiye etmesi gerekir. Bunlar halkın arasında bile olsa, kaldıkları yerlerin bombalanması gerekir.”

İşgal radyosu verdiği haberin devamında, Aşkenazi’nin Paris’te katıldığı bir gece etkinliğinde yaptığı açıklamada da, İran’ın nükleer silahlara asla sahip olmaması gerektiğini ve bunu sağlamak için de askeri operasyonları uzak ihtimal olarak görmemek gerektiğini söylediğini ifade etti.

Siyonist işgal rejiminin, Gazze’ye yönelik Dökülmüş Kurşun ismiyle yaptığı üç haftalık vahşi savaş döneminde Genelkurmay Başkanlığı koltuğunda oturan Aşkenazi, Filistin halkına karşı acımasızlığı ve işlediği cinayetlerle tanınıyor. Gazze savaşında insanlık suçu işleyen Siyonist liderlere karşı dünyanın birçok yerinde açılan davalarda onun ismi de geçiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.