FilistinHaberlerOrtadoğu

Aynabus Beldesi Sakinleri Yahudi Yerleşimcilerin Saldırısını Püskürttü ​

Nablus’un güneyindeki Aynabus beldesi sakinleri, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi’nde yaşayan bir grup Yahudi yerleşimcinin beldedeki evlere saldırısına engel oldu.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerden oluşan bir grubun Aynabus beldesi Kuzey Dağı bölgesinde bulunan evlere saldırı girişiminde bulunduğunu söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırı girişimi üzerine belde sakinlerinin yerleşimcilere karşı koymak için seferber olduğu ifade edildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri korumak amacıyla müdahalede bulunduğunu, belde sakinlerini dağıtmak için ateş açtığını ve bomba attığını belirtti.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.