FilistinHaberlerOrtadoğu

Aynu’l-Hulve ve Miye Miye Sakinleri Metal Dedektörü Uygulamasına Karşı Ayaklandı ​

Lübnan’daki Aynu’l-Hulve ve Miye Miye kamplarında dün (12 Haziran Salı) gece düzenlenen yürüyüşlerden Lübnan ordusunun kampların girişlerine metal dedektörleri yerleştirmesi ve Filistinli mültecilere yönelik baskılarını artırması protesto edildi. 

Siyasi liderlerin ve Filistinli mültecilerin önde gelen isimlerinin katıldığı yürüyüşlerde Lübnan ordusunun uygulamaları aleyhine sloganlar atıldı.

Lübnan yönetimi geçtiğimiz günlerde Aynu’l-Hulve Kampı girişlerine kapı tipi metal dedektörleri yerleştirerek Filistinli mültecilere kampa giriş çıkışlarında söz konusu dedektörlerden geçme zorunluluğu getirdi.

Filistinli gruplar, Lübnan yönetiminin bu uygulamasının insan hakları ihlali olduğunu ve Filistinli mültecilerin hayatlarını daha da zorlaştıracağını söylüyor.

Filistinli gruplar ayrıca Lübnan’da Filistinli mültecileri hedef alan ırkçı politikaların ve toplu cezaların devam ettiğini bildiriyor.

Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinliler, Aynu’l-Hulve Kampı girişlerine yerleştirilen metal dedektörlerine çok büyük tepki gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (8) içerik yüklenmiştir.