AsyaDünyaFələstinXƏBƏRLƏR

HƏMAS: Hər gün üçün israillilərə yeni sürprizlər hazırlamışıq

Hamas, İsrail’in kara saldırısı için gün saydıklarını belirterek her gün için İsraillilere yeni sürprizler hazırladıklarını açıkladı.

El Meyadin televizyonunun haberine göre Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Filistin halkının haklarının meşruluğunu vurgulayarak, uluslar arası toplumdan İsrail’e Filistin haklarını tanıması için baskı yapmasını istedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ile ilgili olarak da Hamas’ın ateşkesi kabul etmediğini belirten Sami Ebu Zuhri, uluslar arası toplumun İsrail’in yaptığı katliamları kınamayarak taraflı davranmakla suçladı.

Gazze’ye yönelik saldırılardan sonra Mısır’ın Rafah sınır kapısını açmasını da değerlendiren Sami Ebu Zuhri, “Mısır’ın sınır kapısını açması olumlu bir adımdır; ama yeterli değildir. Bizim talebimiz kapının sadece yaralıların nakli için değil, tamamen açılmasıdır” dedi.

Sami Ebu Zuhri, İsrail’in kara saldırısı ihtimali konusunda da “Biz İsrail’in kara saldırısını bekliyoruz ve Siyonist düşmanın bunu uygulamasını istiyoruz. Direniş her gün için her gün için düşmanı dehşete düşürecek sürprizler hazırladı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı