FilistinHaberlerOrtadoğu

Balonlar ve Uçurtmalar Yahudi Yerleşkelerinde 10 Yerde Yangına Yol Açtı ​

Filistinli gençlerin Gazze Şeridi’nden gönderdiği yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmaların bugün (28 Haziran Perşembe) sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde 10 ayrı yangına yol açtığı bildirildi.

İşgal rejimi televizyonu 14’üncü kanalı, bu sabahtan itibaren sınıra yakın yerleşkelerde 10 yerde yangın çıktığını, yangınların El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Beeri Yahudi Yerleşkesi’nde yoğunlaştığını ifade etti.

İşgal rejimi televizyonunun haberinde Alumim Yahudi Yerleşkesi’nde büyük bir yangın çıktığı ve haberin yazıldığı anda yangının henüz kontrol altına alınamadığı kaydedildi.

Filistinli medya kaynakları Beeri Yahudi Yerleşkesi’nin doğusunda ormanlık alanda yangın çıktığını bildirdi.

İşgal ordusu, Filistinli gençlerin Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına gönderdikleri yangın çıkarıcı balonları ve uçurtmaları düşürmek için sınır bölgesine lazer sistemi yerleştirdi.

İşgal rejimi televizyonu, sistemin balonları ve uçurtmaları tespit ederek lazerle havada yaktığını öne sürdü.

Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar son günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Netanyahu’nun uçurtmalar ve balonlar için “gerçek anlamda bir kabus” dediği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.