Haberler

Barak: “Demir Kubbe Sistemi Yerleşimcilerin Güvenliğini Sağlamaktan Uzak”

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak bugün işgal ordusunun Gazze’den atılan direniş füzelerini düşürmek için sınırdaki Bi’ru’s-Saba bölgesine kurduğu “Demir Kubbe” sistemini ziyaret etti. Bölgeye kurulan ve bugün (31 Mart Perşembe) faaliyete geçecek olan sistemin başka yere götürülmeden önce burada birkaç hafta daha bekletilip test edilmesi düşünülüyor.

Siyonist Bakan denetimden sonra yaptığı açıklamada, Bi’ru’s-Saba ile birlikte iki yerde daha bu sistemin kurulacağını ve bunların kurulmasıyla Siyonistlerin yaşadığı bölgelerin daha güvenli olacağı düşündüğünü ancak bütün bölgelere bu sistemi kurmanın imkânsız olduğunu ve bu sistemlerin işgal hedeflerini de tam manasıyla koruyamayacağını ifade etti.

Barak’ın açıklamalarını değerlendiren gözlemciler ise şu değerlendirmeyi yaptılar: “Barak’ın yaptığı açıklama, sınır bölgesinde kurulmuş olan füze sisteminin direniş füzeleri karşısında başarısız kaldığına dair yapılmış ilk resmi açıklama olması açısından önemlidir. Buna göre daha önce olduğu gibi Siyonistler yine direnişin hedefindedir ve onları rahatsız eden tehlike olduğu yerde durmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.