FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da yapılan gösterilerde onlarca kişi yaralandı

Dün (25 Mart Cuma) Batı Yaka’nın Silvan, Bel’in, Ma’sara ve Nebi Salih köylerinde işgal ordusunun uygulamalarına ve toprakları üzerinde inşa edilen ırkçı duvara karşı yapılan gösterilerde onlarca kişinin yaralandığı belirtildi.

Ramallah şehrine bağlı Bel’în köyünde dün Cuma namazının ardından yapılan protesto gösterisine sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleri üç kişiyi yaraladı.

Yine Ramallah şehrinin yakınlarında bulunan Nebi Salih köyünde de yapılan gösteriye göz yaşartıcı bomba, ses bombası ve plastik mermilerle saldıran işgal güçleri üç kişiyi yaralarken, atılan gazlardan onlarca gösterici etkilendi.

İşgal güçleri bununla da kalmayarak, saldırdığı göstericilerden çoğunluğunu yabancı uyruklu dayanışmacının oluşturduğu on dört kişiyi tutukladı ve köyde bazı evleri karakol haline getirerek bölgede adeta sıkıyönetim ilan etti.

Beytlaham yakınlarındaki Ma’sara köyünde de gösteri yapan Filistinlilerin duvara doğru yürüyüş yapmalarına izin vermeyen işgal güçleri, göstericilere göz yaşartıcı bomba ve ses bombalarıyla saldırdı.

Dün öğlen namazının ardından eylem çadırı çevresinde başlayan ve daha sonra Silvan’ın bütün mahallelerine yayılan protesto gösterilerinde de işgal güçlerine karşı direnen Filistinlilere göz yaşartıcı bombalarla zehirli bombalarla saldıran işgal güçleri onlarca Filistinli vatandaşın yaralanmasına neden oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.