İslami Davet

Batı’nın kadına bakışı kerametine en büyük darbe ve ihanet sayılır

Kadın ve aile’nin İran’da ülkenin birinci meselesi olduğunu belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Batı’nın kadına bakışını karanlık ve sapkınlık niteledi.

İslam Cumhuriyeti’nde Stratejik Düşünceler başlıklı oturumun üçüncü gününde konuşan İmam Ali Hamaney, kadın ve aile’nin İran’daki konumunu gündeme getirdi.

Kadın ve aile’nin İran’da ülkenin birinci meselesi olduğunu belirten İmam Ali Hamaney, Batı’nın kadına bakışının karanlık ve sapkınlık olduğunu ve kadın kerametine en büyük darbe ve ihanet sayıldığını vurguladı.

İmam Ali Hamaney Batı’da hatta en radikal feministlerin zannettiklerinin aksine kadın kerametine en büyük darbeyi indirdiğini ifade etti.

Batı’nın, kadını erkeklerin şehvet aracı haline getirdiğini vurgulayan İmam Ali Hamaney, maalesef bu anlayış Batı kamuoyunda normal ve sıradan bir mesele şeklinde algılandığını belirtti.

İmam Ali Hamaney ayrıca Batı’nın kadın meselesini büyük bir hararetle tartıştığını, oysa aile ocağından asla bahsetmediğini, bu da Batı’nın zafiyeti olduğunu vurguladı.

Batı’nın kadına bakışı kerametine en büyük darbe ve ihanet sayılır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık