FilistinHaberlerOrtadoğu

Bedran: Filistin Yönetimi Batı Yaka’da Üniversite Öğrencilerinin Peşini Bırakmalı ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, Filistin Yönetimi’nden Batı Yaka’da üniversite öğrencilerinin peşine düşmemesini ve gözaltına alınanları serbest bırakmasını istedi.

Bedran, dün (3 Temmuz Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’nin ve güvenlik birimlerinin Filistin davasına hizmet edenleri koruması ve öğrencilerin ihtiyaçlarını gözetmesi gerektiğini söyledi.

Batı Yaka’daki gözaltıların sadece işgalci düşmanın işine yaradığına dikkat çeken Bedran, Yüzyılın Anlaşması komplosu gölgesinde siyasi gözaltıların devam etmesinin Filistin Yönetimi’nin bu komployu reddettiği iddiasını çürüttüğünü ifade etti.

Bedran, Yüzyılın Anlaşması komplosuna karşı koymanın en iyi yolunun işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son vermek ve direniş güçlerinin elini serbest bırakmak olduğunu bildirdi.

Batı Yaka’daki üniversite öğrencilerinin çabalarına övgüde bulunan Bedran, üniversite yönetimlerinden de duruma müdahale ederek öğrencileri siyasi gözaltılara karşı korumalarını istedi.

Bedran, Filistinli gruplara ve insan hakları örgütlerine de seslenerek, öğrencilerin haklarını ve özgürlüklerini savunmaları çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.