FilistinHaberlerOrtadoğu

Bukeyrat, Ramazan’da Mescid-i Aksa’ya Baskına İzin Verilmemesini İstedi ​

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi Şer’i Eğitim Müdürü Şeyh Nacih Bukeyrat, işgal yönetiminin Ramazan ayında Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırarak yeni bir emrivaki durum oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Bukeyrat, bugün (20 Mayıs Pazar) Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin tüm kırmızıçizgileri çiğnediğini ve ne Ramazan’a, ne Şaban’a ve ne de Şevval’e saygı duyduğunu, yeni bir gündemi dayatmaya çalıştığını bildirdi.

Geçmişte Ramazan ayında Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin verilmediğini hatırlatan Bukeyrat, Mescid-i Aksa’nın Ramazan ayında namaz kılanlarla ve oruçlu Müslümanlarla dolu olduğuna dikkat çekti.

Bukeyrat, işgal yönetiminin Ramazan ayındaki baskınlarla Müslümanların duygularını zedeleyerek ve iradelerini kırarak Mescid-i Aksa’ya kendisinin hakim olduğu mesajını vermek istediğini dile getirdi.

İşgalcilerin Ramazan ayındaki ihlallerini “çok tehlikeli” olarak niteleyen Bukeyrat, İslam İşbirliği Teşkilatı’na seslenerek, Müslümanlarım ibadet haklarının korunmasını ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına son verilmesini istedi.

Bukeyrat, Ramazan’da Kudüs’teki havanın hüzünlü olduğunu söyleyerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının kentte hayatın her alanına olumsuz bir şekilde yansıdığını açıkladı.

Bütün gelişmelere rağmen Kudüs halkının kentlerinden ve Mescid-i Aksa’dan vazgeçmediğini bildiren Bukeyrat, Arap ve İslam ülkelerinin Kudüs’te yaşananlardan sorumlu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.