Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Cenin’de Direnişçilerle Çıkan Çatışmada Yaralanan İşgalci Asker Hayatını Kaybetti

Bugün (13 Mayıs Cuma) sabah Filistin’in Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen baskında çıkan çatışmalarda yaralanan ve işgal rejiminin Yamam Özel Birlikleri’ne mensup olduğu belirtilen işgalci askerin hayatını kaybettiği duyuruldu. 

Siyonistlere ait Ynet haber sitesinin yayınladığı haberde çatışmalarda yaralanan askerin, 1948’de işgal edilmiş bölgede yer alan Hayfa şehrindeki Rambam Hastanesi’ne kaldırıldığı, burada hayatının kurtarılması için yoğun bir çaba harcandığı ancak çabaların başarısız kaldığı ve askerin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. 

İşgal güçleri sabah saatlerinde Cenin Mülteci Kampı’nın Hedef Mahallesi’nde, arandığı ileri sürülen Mahmud Ed-Deba’i’nin evini kuşatmaya almış ve Energa tipi tanksavar roketlerle saldırı düzenlemiş, direnişçiler de işgalcilerin saldırılarına karşılık vermişlerdi. Olay sonrası görgü tanıkları işgalci bir grubun yaralanan bir askeri yerde sürüklediğini gördüklerine dikkat çekmişlerdi. 

Olaydan sonra siyonistlere ait Yedinci Kanal tarafından yayınlanan haberde de bir işgalci askerin yaralandığı duyurulmuştu. 

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.