FilistinHaberlerOrtadoğu

Cenin’in Güneyinde İşgal Güçleriyle Filistinliler Arasında Çatışma Yaşandı ​

Cenin kentinin güneyindeki Yabed beldesinde dün gece işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmada birçok kişi işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal ordusuna ait devriyenin belde merkezinde konuşlanmasının ardından çatışma çıktı.

İşgal güçlerinin iki kişiyi sorguya çektiği ve bir genci yaklaşık bir saat alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı bildirildi.

İşgal askerlerinin çatışma sırasında Filistinlilerin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırdığı ve bombalardan çıkan gazdan çok sayıda kişinin etkilendiği, belde girişinde mevzilenen işgal güçlerinin ayrıca trafiği aksattığı belirtildi.

Öte yandan, işgal ordusu dün (6 Ağustos Pazartesi) Ramallah’ın kuzeyindeki askeri kontrol noktasında bir araçta yerel yapım silah ele geçirildiğini öne sürdü.

İşgal ordusu sözcüsü konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin El-Bire kentinin kuzeydoğusundaki Beit El askeri kontrol noktasında araçlarda arama yaparken bir araçta yerel yapım silah ele geçirildiğini öne sürdü.

İşgal ordusu konuyla ilgili daha fazla bir vermezken, Filistinli kaynaklar işgal güçlerinin Kudüs kentinin kuzeydoğusundaki Şufat Kampı’ndan bir genci gözaltına aldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (2) içerik yüklenmiştir.