FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Arafe: “Kudüs Bütün Bölgeyi Sarsacak Saatli Bomba Gibidir”

Filistin’in 10. hükümetinde Kudüs İşleri Bakanlığı yapmış olan ve şu anda Kudüs’ten sürgün edilmekle karşı karşıya bulunan Halid Ebu Arafe, Kudüs’ün şu anda patlamaya hazır saatli bomba gibi olduğunu, patlaması durumunda ise bütün bölgeyi etkileyeceğini belirterek, Hamas ve Fetih hareketlerinden iç barışı sağlamak için acilen masaya oturmalarını istedi.

Filistin Enformasyon Merkezine dün akşam (31 Mart Perşembe) açıklamalarda bulunan Ebu Arafe şunları söyledi: “Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas ile Ramallah’taki gayrı meşru hükümetin başındaki Selam Feyyad, iç barış sağlanmadan kurulacak bir hükümetin temelsiz ev gibi çürük olacağını ve bir anlam ifade etmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Hamas ve Fetih arasında veya bu hareketlerle diğer hareketler arasında yapılacak bir diyalog zemini şu andaki zemin en uygun durumdur. Üçüncü veya dördüncü tarafların araya girmesine fırsat vermeden, Amerika ve başka ülkelerin kontrolüne girmeden ve onların vetolarına takılmadan bunu gerçekleştirmeleri gerekir.”

Siyonist rejimin Kudüs’te sürdürdüğü tahrik ve baskılarına da değinen Ebu Arafe bu konuda da şunları söyledi: “İşgal rejimi şunu iyi bilsin ki, Kudüs’te işgalciye karşı büyük bir öfke ve nefret var. Kudüs şu anda, patlaması durumunda bütün bölgeyi sarsacak bir bomba gibi duruyor. İşgal yönetimi insanlık dışı baskılarına devam eder ve uluslararası hukuku çiğnemeyi sürdürürse bu bomba bir gün mutlaka patlayacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.