FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Avn: Filistin Yönetimi Güçleri Eski Esirleri Tutuklamakla Hamas’ı Hedef Alıyor ​

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’nın Cenin şehri liderlerinden Nezih Ebu Avn, Filistin Yönetimi’nin özgürlüğe kavuşmuş eski esirlere yönelik politikasının hukuki olmadığını belirterek, bunun Filistin Yönetimi’nin Hamas hareketine saldırı, tasfiye etme, başkanlıktan ve ona bağlı güvenlik güçlerinden uzaklaştırma çabasının bir devamı olduğunu söyledi.

Ebu Avn yaptığı basın açıklamasında, bu politikaların yeni olmadığını hatırlatarak, özgürlüğe kavuşmuş esirlerle öğrencileri tutuklamanın Filistin Yönetimi’nin günü birlik politikaları olduğunu, bütün bunları da Hamas’ın Batı Yaka’da güçlenmemesi için yaptığını ifade etti.

Ebu Avn sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin Yönetimi güçleri özgürlüğe kavuşmuş eski esirlerin Filistin halkının gönlünde büyük bir yer edindiğini çok iyi biliyor. O nedenle maaşlarını kesiyor, onları rahatsız edip kovalıyor ve Filistin halkının pusulası olmasınlar diye de imajlarını bozmaya çalışıyor.”

Özgürlük kelimesini en çok kullananların Filistin Yönetimi’ndeki liderlerle onlara bağlı güçler olduğunu hatırlatan Ebu Avn, ancak hukuk ve meşruluğu katleden ve öğrencilerin özgürlüklerini ortadan kaldıranların da bunlar olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.