FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hayye: İşgal Rejimi Bedel Ödemeden Esir Askerleri Gün Işığı Göremez ​

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Siyonist işgal rejimi 2011 yapılan esir takas anlaşmasında olduğu gibi bedel ödemeden Gazze’de esir olan Siyonist askerlerin gün ışığı görmeyeceklerini söyledi.

Dün (19 Temmuz Perşembe) işgal uçaklarının saldırısı sonucu Rafah’ın doğusunda şehit olan Kassam mücahidinin cenaze törenine katılan ve Cuma hutbesini irad eden El-Hayye “Hadar Goldin ve Oron Shaul Kassam Tugayları’nın elindedir. Bunlarda Şalit gibi karşılıksız bir şekilde gün yüzünü göremeyeceklerdir. Balon ve uçurtmalardan korkan işgal rejimi örümcek yuvasından daha çürüktür. Düşmanın gücü ne olursa olsun zayıftır. Çünkü işgalcidir ve hakkına inanan bir halka karşı durmaktadır” dedi.

El-Hayye konuşmasında işgal rejiminin kuşatmayı ağırlaştırma tehditlerinin Hamas hareketinin davasına olan imanını artırmaktan başka bir şeye yaramayacağını kaydetti.

Arap ve İslam dünyasından Filistin halkının direnişine destek vermelerini ve işgalciyle ilişkileri geliştirmelerini değil, onu yalnızlaştırmalarını isteyen El-Hayye, direnişin meşru silah olmaya, Dönüş Yürüyüşlerinin de hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.