İslami Davet

El-Imadi, Katar ve Hamas Arasında Herhangi Bir Kriz Olmadığını Açıkladı

25 Ekim 2017 10:01

Gazze’yi Yeniden İmar İçin Katar Komitesi Başkanı Büyükelçi Muhammed El-Imadi, son dönemde Mısır’la yakınlaşması nedeniyle Hamas’la Katar arasında kriz olduğu iddialarını yalanladı.

Büyükelçi El-Imadi, bugün (24 Ekim Salı) Gazze’deki Hamed Hastanesi’nde düzenlediği basın toplantısında, ister Riyad’da isterse Kahire’de imzalanmış olsun Katar’ın uzlaşıyı desteklediğini söyledi.

Uzlaşının başarılı olması için Katar’ın Fetih ve Hamas hareketlerini desteklediğini ifade eden El-Imadi, Filistin hükümetinden Gazze Şeridi’nde tüm görevlerini yerine getiren ve hayatın her alanında halka hizmet eden gerçek bir hükümet olmasını istedi.

Filistin davasını destekleme konusunda Katar’ın tavrının sabit olduğunu kaydeden El-Imadi, “Biz zor zamanlarda görüş değiştirenlerden değiliz” diyerek, Katar Emiri Temim Bin Hamed’in ülkesi kuşatma altındayken dahi Filistin davasıyla ilgilendiğini ifade etti.

Büyükelçi El-Imadi, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın talebi üzerine Gazze’de hükümet ve Filistin Yönetimi için bina inşa edeceklerini açıkladı.

Katar’ın Filistinlileri desteklemeyi sürdüreceğini bildiren El-Imadi, hükümetin memurlar sorunu ve elektrik krizini çözmesi gerektiğini ifade etti.

El-Imadi, Katar ve Hamas Arasında Herhangi Bir Kriz Olmadığını Açıkladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık