FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Kar’avi: Siyasi Gözaltılar Uzlaşı Havasını Zehirliyor ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filistinli milletvekili Fethi El-Kar’avi, Batı Yaka güvenlik birimlerinin öğrencileri ve eski esirleri gözaltına almasının ulusal çıkarlara ters olduğunu söyledi.

Tulkerem milletvekili El-Kar’avi, bugün (5 Ağustos Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin halkı iyimserlikle beklerken uzlaşıyı reddeden bir kesimin açıklamalarıyla ve fiilleriyle uzlaşı havasını zehirlediğini ifade etti.

El-Kar’avi, Filistin halkının hayatındaki kara sayfa olan bölünmüşlük halinin sona ermesi için uzlaşı havasını zehirleyen açıklamaların ve fiillerin olmaması gerektiğini kaydetti.

İşgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son verilmesi çağrısında bulunan El-Kar’avi, gözaltıların güvenlik koordinasyonu kapsamında gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Batı Yaka’daki denklemin Filistin Yönetimi ve işgal rejimi arasında rol paylaşımı üzerine kurulu olduğunu belirten El-Kar’avi, Filistinlilerin birliğini sağlayacak uzlaşının tamamlanmasıyla ihlallerin sona ermesini temenni etti.

Milletvekili El-Kar’avi, Filistinli grupların Batı Yaka’daki siyasi gözaltılara tepki göstermemesini eleştirerek, “Bu siyasi gözaltıları kınayan tek bir resmi açıklama işitmedik” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (22) içerik yüklenmiştir.