İslami Davet

El-Kassam Tugayları: Şehitlerin Kanları Yerde Kalmayacak

31 Ekim 2017 13:40

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını belirterek, korkakça düzenlenen saldırıdan ve gerginliğin yükselmesinden işgal rejiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, dün akşam (30 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal rejiminin yeni bir çatışma dengesini zorla kabul ettirmeye çalıştığını, direnişin farkında olduğu bu girişimin başarısız olacağını ifade etti.

Bildiride, El-Kassam Tugayları’na bağlı bir arama kurtarma ekibinin Han Yunus’un doğusunda saldırıya uğrayan Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinin yardımına koştuğu, kurtarma çalışmaları sırasında El-Kassam Tugayları ve Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinden bazılarının birlikte şehit oldukları belirtildi.

Bildiride ayrıca, El-Kassam Tugayları mücahitleriyle Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinin birlikte şehit olmalarının kan, silah, akide ve vatan kardeşliğini ortaya koyduğu dile getirildi.

İşgal ordusunun dün Han Yunus’un doğusunda direnişe ait bir tünele düzenlediği saldırıda Kudüs Müfrezeleri’nin Orta Bölge komutanı ve yardımcısı ile El-Kassam Tugayları’ndan iki mücahidin de bulunduğu 7 mücahit şehit oldu.

El-Kassam Tugayları: Şehitlerin Kanları Yerde Kalmayacak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık