İslami Davet

El Yapımı Patlayıcı Siyonist Yerleşkesinde Paniğe Neden Oldu ​

29 Eylül 2017 19:03

Siyonist işgal ordusu, dün (28 Eylül Perşembe) akşam Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Cenin şehrinin toprakları üzerinde inşa edilen Mevo Dotan yerleşkesi yakınlarında el yapımı bir patlayıcının infilak ettiğini duyurdu.

Yediot Ahranoot gazetesi internet sitesinde verdiği haberde, el yapımı patlayıcının Mevo Dotan yerleşkesi yakınlarında infilak etmesi üzerine panik yaşandığını, can kaybı olmadığını olaydan sonra bölgeye çok sayıda asker sevk edildiğini ifade etti.

Söz konusu Yahudi yerleşkesi 1982 yılında Arabe ve Ya’bed köylerinin toprakları üzerinde inşa edildi. Yerleşke için köy toprakları gasp edildiği gibi, Batı Yaka’nın en verimli topraklarından biri olan Arabe vadisinin bir kısmını da gasp edildi.

Ekim 2015 tarihinde Mescidi Aksa için intifada başlatan Filistinliler intifadayı değişik yöntemlerle sürdürüyorlar. Bazen yerden aldıkları bir taşla, bazen mutfaktan aldıkları bir bıçakla, bazen bin bir güçlükle ele geçirdikleri paslı bir tabancayla, bazen bir araçla, bazen evde hazırladıkları patlayıcıyla işgale karşı direnişlerini sürdürüyorlar.

El Yapımı Patlayıcı Siyonist Yerleşkesinde Paniğe Neden Oldu ​ Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık