FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir İşgal Askeri Oron Shaul’un Annesi Yahya Es-Sinvar’a Mesaj Gönderdi ​

İşgalcilere ait Walla sitesi, Gazze Şeridi’nde esir tutulan işgal askerlerinden Oron Shaul’un annesi Zehava Shaul’un İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar’a mesaj gönderdiğini bildirdi.

Sitede yer alan habere göre Zehava Shaul, Hamas lideri Es-Sinvar’a, “Oğlum senin elinde. Akıbeti hakkında ne senden ne de İsrail hükümetinden herhangi bir bilgi alamadım” dedi.

Anne Zehava Shaul’un mesajında ayrıca, “20 Temmuz 2014’ten bu yana hayatım tümüyle mahvoldu. Hiçbir Filistinli ya da İsrailli annenin benim yaşadığımı yaşamasını istemem” dediği belirtildi.

Hamas lideri Yahya Es-Sinvar’a seslenen Zehava Shaul, Netanyahu hükümetinden oğlunu geri getirmesini istediğini ve şimdi de kendisinden aynı şeyi istediğini söyledi.

Gazze Şeridi’nde esir tutulan işgal askerlerinden Oron Shaul ve Hedar Goldin’in aileleri son günlerde işgal hükümetine baskı için medya kampanyası başlattı.

Aralarında Oron Shaul’un da bulunduğu dört işgal askeri dört yıldır Gazze Şeridi’nde Filistin direnişinin elinde esir bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.