İslami Davet

"aşura" ile Etiketlenen Konular

21 Eylül 2018 9:35

Hüseyni Aşura’nın gelmesiyle birlikte Türkiye’den İran'a gelen bir grup ziyaretçi Mutahhar Rezevi Türbe’nin Darü’l Rahme revakında yas tutup ağıt yaktılar. Astan News’un bildirdiğine göre Türkiye’den gelen bir grup ziyaretçi Aşura gününde Mutahhar Rezevi Türbe’nin Darü’l Rahme revakında bir araya gelerek yas tutup ağıt yaktılar. Kutsal Rezevi Külliyesi yabancı ziyaretçi işleri kurumunca düzenlenen söz konusu merasimde Azeri ve Türk ziyaretçiler için mersiye okuma,...

20 Eylül 2018 18:25

Muharrem ayı, şehitlerin büyük efendisi, Allah velilerinin serverinin tağut karşısında kıyamıyla insanlığa bilinç ve darbe vurmayı, zalimin yok oluşu, zalimlerin yenilişi, feda vermek ve feda olmanın yolunu öğrettiği bir aydır. Ve bunu kendisi bizim milletimiz için sonsuza kadar İslam öğretilerinin temelidir. İmam Humeyni (ra)

20 Eylül 2018 12:07

Kerbela; Peygamber (saa) ehlinin ve yavrularının insan bozması canavarların ve vahşi hayvan sürülerinin yırtıcı-kanlı dişleri arasında parçalandığı, mağmum bir cinayet ve katliam sahrası ve seyran-gâhıdır.

Toplam 17 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »
Yukarı Çık