İslami Davet

Aşura 1436

3 Ekim 2017 18:30

“Kerbela; İslam’ın ezelî düşmanlarının, nifak yoluyla İslam’a ve ümmete egemenlik kurma idealinin canlı ve kanlı savaş tablosudur. Uyumuş, hatta ölmüş sanılan tağutî güçlerin; İslam’ın ve müslümanların zaafa uğratılmasını fırsat bilerek canlanması, tarihî intikam ateşiyle yanıp tutuşması, onu uygulamaya koyması faciasıdır.” (Üstâd Hizbullah HAKVERDİ)

3 Ekim 2017 18:00

“Muharrem ayı, şehitlerin büyük efendisi, Allah velilerinin serverinin tağut karşısında kıyamıyla insanlığa bilinç ve darbe vurmayı, zalimin yok oluşu, zalimlerin yenilişi, feda vermek ve feda olmanın yolunu öğrettiği bir aydır. Ve bunun kendisi bizim milletimiz için sonsuza kadar İslam öğretilerinin temelidir.” İmam Humeyni(ra)

28 Eylül 2017 13:55

Kerbela; hak-batıl mücadelesinin, çok garip ve trajedik bir cilvesidir. Bir avuç mücessem İslam‘ın, okyanuslar gibi kaynaşan-azgınlaşan mücessem şeytanların ve canavarların saldırılarına ma’ruz kaldığı garip ve hâzin bir meydan-ı imtihan olan Kerbela, insanlığın iflas bayrağını çektiği bir arenadır. (Üstâd Hizbullah HAKVERDİ)

27 Eylül 2017 23:14

“Kerbela: Fıtratları olan İslam’a hasret duyanların, yeniden onun ağûşuna koşmak için çırpınanların, ona susayanların, nedamet içinde olanların sergerdân sergerdân dolaştığı, ıssız-susuz ve yakıcı seraplı çölleridir!...” (Üstâd Hizbullah HAKVERDİ)

11 Ekim 2016 21:00

İnsanlar arasında ağlanmaya en layık olan, Kerbela’da Hüseyin’i (as) ağlatan gençtir. O, Hüseyin’in kardeşi ve babasının oğlu Eb’ul Fazl’dır. O ki Hüseyin’e karşı canıyla eşit davrandı ve hiç bir şey onu bundan vazgeçiremedi. Susuzluğun kavurduğu bir anda Fırat’a girdi ama Hüseyin susuz olduğu için ondan içmedi.

11 Ekim 2016 20:00

İmam Hüseyin(as)’in ashabından Ebu Zerr’in zenci kölesi Cevn: “Ey Peygamber evladı, rahatlıkta sizin sofranızdan yemek ve zorluklarda da sizi yalnız bırakmak olmaz. Bedenim kötü kokar, soyum değersiz insanlara dayanır ve rengimde siyah. Ebedi cennetin huzuruna kavuşturun beni ki güzel kokayım, soyum şeref kazansın ve yüzüm ak olsun. Size minnettar olurum. Andolsun Allah’a, bu siyah kanımı o temiz kanlarınıza katmadıkça sizden...

Toplam 5 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345
Yukarı Çık