FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih Üyesi Milletvekili: Gazze’ye Yeni Yaptırımlar Koymak Ahlaksızlık ​

Fetih Hareketi üyesi Milletvekili Macid Ebu Şemmale, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne yeni yaptırımlar uygulayacağı haberlerini değerlendirerek, yeni yaptırımların Gazze halkına uygulanan ahlaksız yaptırımlar siciline eklenen yeni bir cinayet olacağını söyledi.

Ebu Şemmale, dün (29 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımların geride acı ve sıkıntı bıraktığını ifade etti.

Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımların bedelini halkın ödediğini kaydeden Ebu Şemmale, yaptırımların bölünmüşlük halini ve gerginliği artırdığını belirtti.

Filistin halkının bir bölümüne yaptırım uygulamanın herhangi bir açıklaması olamayacağına işaret eden Ebu Şemmale, bu durumun Gazze Şeridi’ni kendisine sunulan her çözümü kabule zorlayacağını bildirdi.

Milletvekili Ebu Şemmale, Filistin’in içinde bulunduğu durumun derinlemesine düşünmeyi gerektirdiğini dile getirdi.

“Emaneti gerçek sahibi olan Filistin halkına geri iade etmekten başka seçeneğimiz yok” diyen Ebu Şemmale, milletvekili ve başkanlık seçimleri yapılması çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.