FilistinHaberlerOrtadoğu

FetihYönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da 12 kişiyi gözaltına aldı ve bir eski esiri de ifade vermeye çağırdı.

El-Halil’de Fetih Yönetimi güvenlik birimleri Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Malik Kafişe’yi gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin de Beytlahim’de eski esir ve eski siyasi tutuklu, El-Kudüs Üniversitesi öğrencisi Halil Kenan’ı bu sabah ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Fetih Yönetimi güvenlik birimleri Tulkerem’de Sened şirketinin projesini protesto için yapılan barışçıl gösterilere katıldıkları için Hasaneyn İsa, Mervan Lafi, Usame Lafi, Yahya Ebu Muammer, Muhammed Ebu Muammer, İbrahim Ebu Muammer, Salih Ebu Rebia, İsmail Ebu Muammer, Mahmud Ebu Muammer, Yusuf Ebu Muammer ve Uday Ebu Zuhri’yi gözaltına aldı.

Barışçıl protesto gösterilerine katıldıkları için gözaltına alınan 11 kişinin gözaltına alındıkları andan itibaren açlık grevine başladıkları ifade edildi.

Fetih Yönetimi Genel İstihbarat biriminin Sayda beldesi sakinlerinden eski esir Sıddık Avde’yi 16 gündür Eriha Cezaevi’nde gözaltında tuttuğu belirtildi.

Kapalı