FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC: Filistin Yönetimi İçinde Gazze’ye Komplo Kuranları Açıklayacağız ​

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımlardan ve memur maaşlarında yapılan kesintiden tamamen Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah’ın sorumlu olduğunu açıkladı.

FHKC, Gazze Şeridi’nin aç bırakılmasının milli ahlaka aykırı bir insanlık suçu olduğunu ve Filistin halkının birliğine darbe vurduğunu söyledi.

Gazze halkının açlığa mahkum edilmesinin uluslararası hukuka ve ulusal icmaya aykırı olduğunu belirten FHKC, bu durumun sorumlularının halk mahkemelerinde cezalandırılmasını istedi.

Filistin Yönetimi’nin ve hükümetin ileri sürdüğü gerekçelerin tamamının geçersiz olduğunu belirten FHKC, Gazze Şeridi’ne boyun eğdirmeye yönelik kirli emellerin olduğuna dikkat çekti.

FHKC, Gazze Şeridi’ne yaptırım uygulayanın ve Gazze halkını aç bırakanın kendisini halktan, davasından ve direnişinden uzaklaştırdığını ifade etti.

Filistinlileri 10 Haziran Pazar günü Ramallah’ta düzenlenecek gösteriye katılarak seslerini yükseltmeye davet eden FHKC, Filistin Yönetimi Başkanı’nın çevresinde yer alan ve yolsuzluğa batmış isimleri açıklayacağını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.