FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Diasporası, Kudüs’e Destek İçin Elektronik Kampanya Başlattı ​

Filistin Diasporası Halk Konferansı, işgal altındaki Kudüs’e destek, Amerika’nın Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti ilan etme kararını reddetmek, Arap ve İslam dünyasının bu konudaki tepkisini sürdürmesini sağlamak ve Kudüs davasının ümmetin ve dünyadaki bütün özgür insanların davası olduğunu vurgulamak için “Dünya Kudüs Elektroniği” adı altında internet üzerinden kampanya başlattı.

Halk Konferansı’nın verdiği bilgiye göre, etiket 11 Ocak tarihinde Kudüs saatiyle saat 18’de “Kudüs Birleştiriyor” başlığıyla açılacak. Kampanyaya dünyanın dört bir yanından Kudüs’e duyarlı insanların ilgi göstermesi ve mesaj bırakması bekleniyor.

Kampanyanın bununla sınırlı olmayacağını belirten Filistin Diasporası Halk Konferansı, ikinci günde birçok Arap ve İslam ülkesinin yanında dünyanın birçok noktasında Kudüs ile ilgili etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararı Filistin içinde olduğu gibi dışında da birçok etkinlik ve girişimle protesto ediliyor. 

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.