FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Müftüsü: Düşmanlara Toprak Satmak Haram ​

Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü Muhammed Hüseyin, Kudüs’te ve Filistin topraklarında düşmanın mülk edinmesini kolaylaştırmanın haram olduğuna dair fetva yayınladı.

İRİB’in Filistin enformasyon merkezine dayanarak verdiği habere göre Hüseyin bu fetvayı işgal parlamentosu Knesset’te Yahudilerin Batı Yaka’da mülk edilmelerine izin veren yasa tasarısının görüşülmesi üzerine yaptı.

Filistin Müftülüğü’nden bugün (10 Temmuz Salı) yapılan açıklamaya göre, Müftü Muhammed Hüseyin Filistin topraklarının İslami vakıf olduğunu ve düşmana satılmasının haram olduğunu söyledi.

Hüseyin, “Düşmanlara toprağını satan ya da bundan herhangi bir karşılık alan günah işlemiştir” dedi.

Düşmanlara toprak satmanın ve komisyonculuk yapmanın küfre götüren amellerden sayıldığını belirten Hüseyin, bu işlemin bizlerle savaşan kâfirlere bağlılık demek olduğunu ve bunun İslam milletinden çıkmak anlamına geldiğini vurguladı.

Hüseyin, “Düşmana toprak satıp savaş halindeki kâfire bağlılık gösteren İslam’dan çıkmış, Allah’a, resulüne, dinine ve vatanına ihanet etmiştir” dedi.

İşgal rejimi parlamentosu yasama komisyonunda geçen Pazar görüşülen yasa tasarısına göre, Yahudilerin Batı Yaka’da toprak satın almaları kanuni düzenlemeyle mümkün hale getiriliyor.

Halihazırda Batı Yaka topraklarından yer satın alma imkanının Ürdün ya da başka bir Arap ülke vatandaşı olma şartına bağlı olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.