FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güçleri 3 Öğrenciyi Tutukladı ​

İki aya yakındır Gazze sınırında devam eden yürüyüşlere ve bu faaliyetlerde 100’den fazla insanın şehit olmasına ve 13 biden fazlasının da yaralanmasına rağmen kendi halkını unutup işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonuna devam eden Filistin Yönetimi güçleri,  Batı Yaka’da halka karşı zulmünü sürdürüyor.

Özellikle Hamas hareketine mensup veya yakın kişilere nefes aldırmayan Abbas Yönetimi güçleri bugün (21 Mayıs Pazartesi) Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden 3 kişiyi tutuklarken bir eski esiri de ifade vermeye çağırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hamas hareketi, Ramallah’taki istihbaratın Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden Edib Ma’tan, Adiy El-Hatib ile Yezin Tayyah’ı gözaltına aldığını Muhammed El-Hatib’i ise son anda elinden kaçırdığını belirtti.

Tulkerem’deki istihbarat birimi de özgürlüğe kavuşmuş olan eski esir İbrahim Savva’yı bugün ifade evermeye çağırırken, daha önce tutukladığı eski esir Rami Şelbaye’yi ise 56 gündür zindanda tutuyor.

Birzeit Üniversitesinde yapılan son öğrenci seçimlerinde Hamas’a yakın İslami Kitle Öğrenci Grubu büyük bir başarı sağlamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2023 (30) içerik yüklenmiştir.